آپدیت جدید تلگرام منتشر شد؛ حذف خودکار عکس ها و قابلیت نوشتن بیوگرافی

با وجود اینکه تلگرام عمر کمتری نسبت به رقیبان قدرتمندش داره ولی روسا با بروزرسانیای جورواجور تونسته ان این اپلیکیشن رو به یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسان دنیا تبدیل کنن؛ آپدیتایی که با اونا تماشاگر اضافه سازی ویژگیای مهمی به تلگرام بودیم.

حالا با در نظر گرفتن اطلاعات به دست اومده، ساعاتی پیش جدیدترین بروزرسانی این اپلیکیشن با عنوان ۴٫۲ منتشر شد که مثل بقیه آپدیتا، قابلیتای جالبی رو به این برنامه اضافه کرده. یکی از اونا رو می تونیم توانایی نوشتن بیوگرافی بنامیم.

همون ویژگی که از روزا پیش وجودش در آپدیتای آینده تلگرام تایید شده بود و حالا تماشاگر حضورش هستیم. حالا می تونین به بخش Settings یا همون تنظیمات رفته و نکاتی که دوست دارین رو در مورد خودتون اضافه کنین تا بقیه کاربرها بیشتر با شما آشنا شن.

دومین توانایی باحال بروزرسانی ۴٫۲ هم به حذف خودکار عکس یا ویدیوها اختصاص داره. مطمئنا واسه تون پیش اومده که بخواین بعد از یه مدت تصویر یا فیلمی که فرستاده اید به صورت خود به خود حذف شه تا فرد مقابل دیگه توانایی دیدنش رو نداشته باشه. تلگرام با آخرینآپدیت اش این امکان رو واسه کاربرانش جفت و جور می کنه.

بدین صورت که حالا توانایی اضافه کردن یه شمارش برعکس واسه مدیاها رو دارین. بعد از تموم شدن این زمان، پستی که گذاشته اید پاک می شه. نکته باحال اینجاس که اگه کاربری از عکس یا ویدیو زمان دار اسکرین شات بگیره، تلگرام مثل بخش Secret Chat به شما خبر میده.

جدا از توانایی «حذف خودکار عکسا» و «نوشتن بیوگرافی» جدیدترین بروزرسانی تلگرام یه ویژگی مهم دیگه هم داره: سرعت دانلود بالا رفته و امنیت زیاد شده. با بروزرسانی ۴٫۲ تماشاگر پشتیبانی تلگرام از CDN هستیم. این سیستم می تونه محتوا رو با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی کاربر از راه نزدیک ترین سرور به اون ارائه دهد.

یکی دیگه از قابلیتای نسخه جدید تلگرام اینه که می تونین نمایش بخش استیکرها بزرگ تر کنین.

پس به کمک اون سرعت دانلود محتویات به صورت زیادی افزایش پیدا می کنه. البته چون CDN فقط واسه محتویاتی با ترافیک بالا فعاله، پس فقط گروه هایی که بالای ۱۰۰ هزار عضو دارن از این سیستم پشتیبانی می کنن. ساده تر بگیم، CDN واسه محتویات خصوصی شما فعال نیس.

هم اینکه گفته شده که با اضافه سازی این ویژگی نباید نگرانی واسه لو رفتن اطلاعات یا تغییر اونا داشته باشین. با این بروزرسانی تلگرام دوباره خودشو به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشنا ثابت کرد و حالا باید ببینیم در آینده چه تغییراتی در انتظار این برنامه میشه.

در بخش اپلیکیشنای دیجیاتو بخونین:

کانالای تلگرام فارسی؛ پر عضو ترینا کدوم هستن؟

نگاهی به نسخه بتا پسرخوانده؛ ساخته جدید سازندگان مگنیس چیجوریه؟

Share this post

Post navigation

You might be interested in...

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *