۷۸۰ میلیون دلار ارز دولتی کجاست؟ ردپای ژن‌های خوب در واردات قطعات خودرو

هرجا که خبری از رانت و قانون شکنی هست پای ژنای خوب در میونه. «نادر قاضی پور» عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز به نقش داشتن ژنای خوب در واردات قطعات خودرو با ارز دولتی اشاره کرد و گفت:

«صاحبان تعدادی از شرکتایی که تازگیا قطعات خودرو وارد کشور کردن همسر و دختر بعضی وزرا و ژنای خوب هستن، یکی از کارای جدیدی که تازگیا به وسیله این افراد انجام شده ترکیب سه شرکت با همدیگه و ثبت شرکت جدیده تا اسامی این افراد ثبت نشه.»

قاضی پور با انتقاد از نبود انتشار لیست مونتاژکاران ارز بگیر خودرو به تاثیر شفاف سازی در کاهش فساد و کاهش قیمتا اشاره کرد و درخواست کرد لیست کسائی که واسه واردات قطعات ارز دولتی گرفتن مشخص شه. اون در ادامه این سوال رو مطرح کرد که این قطعات به ایران خودرو، سایپا و بقیه گروه های خودروسازی تحویل داده شده یا خیر:

«سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان بازرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان بازرسی کل کشور می تونه بر چگونگی تخصیص این ارزها نظارت کنه. این شرکتا حدود ۴ تا ۵ دست می چرخه و افراد زیادی سهامدار می شن، پس در آخر شرکتی تشکیل می شه که سخت بشه سهامداران و هیئت مدیره اونا رو شناسایی کرد.»

سوءاستفاده از کارمندان واسه فعالیتای تجاری مورد دیگری بود که قاضی پور ژنای خوب رو به اون متهم کرد. اون در این باره توضیح داد: «بعضی از آقایون تازگیا کارمندان خود رو وارد این موضوع کرده و از اونا چک سفید امضاء گرفتن. فعالیتای تجاری آقایون به وسیله این کارمندان انجام می شه تا اسامی وزرا و معاونان وزرا منتشر نشه.»

واردات قطعات خودرو به وسیله آقایون و خونواده های اونا و تاثیر اون بر گرانی خودروهای داخلی موضوعی بود که قاضی پور به اعتراض کرد:

«با ارزی که وزارت صنعت، معدن و تجارت واسه واردات قطعات خودرو گرفته ایران خودرو و سایپا می تونن خودرو با قیمت یه بیستم تولید کنن. آقایون اعتقادی به تولید داخل ندارن، خرید خارجی واسه آقایون پورسانت داشته و ثبت نام فرزندان اونا در بیرون مرز کشور رو تضمین می کنه و از این روش واسه خود، همسران و فرزندان شون تابعیت می گیرن، در حالی که مملکت رو واسه منافع خود میفروشن.»

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به شرق گفت: «باید مشخص شه ۷۸۰ میلیون دلار قطعات خودروی وارداتی کجا رفته و این قطعات به قیمت دلار ۸ هزار تومانی یا ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی فروخته شده؟ پس وزارت صنعت باید اسامی مونتازکاران ارز بگیر دولتی رو منتشر کنه.»

بر کسی پوشیده نیس که دستای پشت پرده گرانی خودروهای داخلی و قطعات اونو رقم می زندد، کسائی که به گفته قاضی پور ژن خوب دارن و تا امروز تونسته ان هویت خود رو از مردم و مسئولان مخفی کنن. در آخر باید دید مسئولان چقدر پیگیر رو شدن هویت متخلفان هستن و در این چقدر جدی و رو راست برخورد می کنن.

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *