۹ درصد از پروژه های کیک استارتر با شکست مواجه می شوند

اگه کنجکاوین باخبر شید چند درصد از پروژه های ارائه شده در سایت جمع سپاری  «کیک استارتر» بدقولی می کنن، باید بدونین سایت مورد بحث با استناد به بررسیای انجام شده به وسیله دانشجویان دانشگاه پنسیلوانیا رقم ۹ درصدی رو اعلام کرده و اعلام داشته اونا تقریبا می دونن پروژه های موجود در این سایت چه وقتی با مشکل مواجه می شن.

ایده های اصلی در این سایت می تونن به طور کامل مثبت یا خیلی بد به نظر برسن و این مسئله به دیدگاه فرد در مورد مدل کاری کیک استارتر رابطه مستقیم داره. پروفسور «ایتون مالیک» در تحلیلای خود نوشته: «پشتیبانی کننده های یه پروژه باید از بین هر ۱۰ ایده، شکست یکی از اونا رو تخمین بزنن و فقط از ۱۳ درصد از پروژه های ناموفق انتظار برگشت سرمایه خود رو داشته باشن.» در ادامه با دیجیاتو همراه باشین.

در متن این تحلیل و بررسیا اشاره شده ۹ درصد از پروژه های کیک استارتر جایزه سرمایه گذاران رو به اونا نمی دن؛ ۸ درصد از کل پولای اهدایی در ساخت پروژه مختوم به شکست خرج شدن؛ ۷ درصد از طرفداران هم هیچوقت پاداشای مورد انتظارشون رو دریافت نکرده ان. منظور از جایزه، تخفیف یا مثلا یه نسخه رایگان از فیلم یا محصول هاییه که برپا کننده هر کمپینی به پشتیبانای مالی خود قول ارائه اونو میده.

اما به صورت کلی، تقریبا همه پروژه ها خوب جلو می رن و ۶۵ درصد از طرفداران هم تایید کردن جایزه اونا طبق قرار به دستشون رسیده. پروفسور مالیک در این رابطه هم اعلام داشته: «هیچ نوع اشکال سیستماتیک در رابطه برقرار کردن با شکست خورده ها به وسیله طرفداران در سایت مورد بحث دیده نمی شه و تقریبا حجم بزرگی از کمپینا هم به تعهدات خود معتقد هستن.»

این رو در خاطر داشته باشین آدمایی که به طرح خود ایمان دارن و نمونه اولیه و آزمایشی اونو در این سایت معرفی می کنن تا پول لازم واسه ساختش رو از طرف پشتیبانای مالی جمع آوری کنن، اگه یه بار طرحشون با شکست مواجه شه، شانس دوباره ای ندارن. تجربه نشون داده در این سایت طرفداران واسه بار دوم از یه گروه که یکی از طرح هاشون با شکست مواجه شده، پشتیبانی نمی کنن.

کیک استارتر در بیانیه ای که در سایت خود منتشر کرده نوشته: «۹ درصد شکست واسه مجموعه ای که از آدمای جور واجور واسه خلق ایده ها و اجرایی کردن اونا دور هم گرد اومده ان رقم قابل اغماضیه. در اینجور محیطایی باید انتظار شکست رو هم داشت. هدف از این جلسه میان ایده پردازان و سرمایه دارهای مالی پرورش خلاقیت و تولید اجناس مبتکرانه هستش و پس به طور کامل مشخصه که بعضی از اونا با شکست مواجه گردند.

توقع داریم کاربران درک درستی از ما داشته باشن و بدونن این سایت یه فروشگاه اینترنتی نیس. از جمله موفقیتای کیک استارتر میشه به ساعت هوشمند Pebble و گجت Tile اشاره کرد که به اکرانای عمومی رسیدن. اما باید یادتون باشه سرمایه گذاری بر پروژه های این سایت یه جور خطر هستش و احتمال داره در آخر، طرح دلخواه شما به شکست محکوم شه و شاید پولی که در پشتیبانی از ساخت اون گرو گذاشته بودین، هیچوقت به شما پس داده نشه.»

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *